Одна з головних вимог при електромонтажі – це безпека, від якої нерідко залежить не тільки життя фахівців, але і подальша нормальна експлуатація будівель, споруд та електрообладнання та приладів у них.
Будь-яка компанія, що займається будівельними та електромонтажними роботами, зобов’язана проводити спеціальний інструктаж з безпеки. Це дозволить кожному фахівцю з перших днів роботи розуміти можливі небезпеки. Причому при електромонтажу їх перелік набагато ширший, адже поряд з висотними роботами і ризиком падінь тут є і додаткова загроза – ураження струмом, в тому числі через необережне звернення.

Навіть до найпростіших електромонтажних робіт не можна допускати непрофесіоналів. Адже це збільшує ризики різних проблем, починаючи від безпечних для здоров’я ударів струмом до виникнення аварійних ситуацій з ризиком для життя великої кількості людей.

Другий важливий чинник після інструктажу при забезпеченні безпеки електромонтажних робіт – це використання справного обладнання та інструменту. Його якість так само важлива, як і рівень кваліфікації або досвід фахівця, оскільки безпосередньо впливає на результати робіт. Причому це справедливо як по відношенню до складних і технологічних інструментів, так і до загальнобудівельного обладнання, приміром, драбин, використовуючи які можна підібратися до джерел освітлення, проводки і т.д.

Найсерйозніша небезпека при електромонтажі – це ураження струмом.
Викликано це може бути як халатністю, так і раптовою подачею напруги, пробоями або замиканнями в електромережі тощо Для мінімізації подібних ризиків необхідно попереджати інших працівників, наприклад, розміщуючи спеціальні попереджувальні таблички.

Відповідальний підхід, уважність, обережність і пильність – це важливі риси фахівця, що займається енергозабезпеченням!

Tags